Wiadomości z Olsztyna | info24.olsztyn.pl

Przejdź do treści

Wystawa kwiatów w Olsztynie.

Wiadomości z Olsztyna | info24.olsztyn.pl
Opublikowane według w Informacje · 17 Sierpień 2017
W czasie mojego pobytu w Olsztynie wziąłem udział w nietypowej wystawie. W ogrodzie Ośrodka Dydaktyczno-Doświadczalnego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego odbyła się już V Olsztyńska Wystawa Dalii. Na placu obok dużych szklarni, znalazło się 100 różnych kwiatów, zaprezentowanych przez 5 hodowców.

Bardzo lubię przyrodę, lasy, drzewa i kwiaty. Nie myślałem jednak, że ta wystawa przyciągnie moją uwagę. Odkryłem ją przypadkiem, gdyż wcześniej nie wiedziałem, że tego typu wydarzenie jest organizowane już kolejny raz w naszym mieście. Moje oczy cieszyły się na widok różnokolorowych dalii, które były ustawione wzdłuż jednej ze ścian budynku. Wewnątrz obiektu znalazłem ludowych twórców, którzy z wielką pieczołowitością tworzyli ozdoby z kwiatów: wieńce na głowę, stroiki na stoły oraz malowane butelki z wzorami roślinnymi. To wszystko przeniosło mnie do krainy spokoju, z radością obserwowałem osoby, które brały udział w prowadzonych warsztatach. Sam nie mam dużych zdolności manualnych, jednak udało mi się namalować coś przypominającego kwiat dalii.

Niemal wszyscy uczestnicy wystawy zachwycali się barwami jakie posiadają te kwiaty. Różowe, fioletowe, białe, żółte, bordowe, czerwone kolory mieniły się swoim bogactwem na łodygach kwiatów. Polecam każdemu chociaż raz wybrać się na tę olsztyńską wystawę. Możecie tam odkryć piękno otaczającej nas przyrody, ale i dzieci znajdą coś dla siebie na warsztatach plastycznych prowadzonych przez lokalnych artystów. Jeśli czas pozwoli to wrócę tu za rok.Wróć do spisu treści