Wiadomości z Olsztyna | info24.olsztyn.pl

Przejdź do treści

Niecodzienna wystawa fotografii czyli co warto zobaczyć w Olsztynie.

Wiadomości z Olsztyna | info24.olsztyn.pl
Opublikowane według w Turystyka · 16 Wrzesień 2017
Wybrałem się ostatnio na wernisaż fotografii do Galerii Sztuki w Olsztynie, gdzie zaprezentowane zostały prace Iris Nesher. Wystawa pt. „W ciemnych pokojach” została zorganizowana dzięki współpracy z Fundacją Borussia pod patronatem Ambasady Izraela w Warszawie.

Artystka Iris Nesher mieszka na co dzień w Izraelu, pochodzi z Włoch i ukończyła prestiżową szkołę School of Visual Arts w Nowym Jorku, a także Art Institute w Los Angeles. Jej twórczość była już prezentowana w największych galeriach i muzeach w Europie i USA. Głównym rdzeniem prac fotograficznych jest prezentacja więzi pomiędzy tożsamością, a językiem. Przed obiektywem aparatu Iris Nesher stanęły najbardziej znane poetki, pisarki, autorki scenariuszy pochodzące z Izreala. Na różnych częściach ciała fotografowanych kobiet znalazły się krótkie słowa lub fragmenty tekstu mające w ich życiu wyjątkowe znaczenie. To prezentacja kobiet w różnym wieku, dla których słowo pisane ma moc, która trafia do najgłębszych zakamarków ludzkiej osobowości.

Nie mam chyba jednej ulubionej pracy izraelskiej fotograf. Każda z nich oddawała różne emocje, które są bliskie sercom poszczególnych kobiet i chyba to było dla mnie najbardziej fascynujące. Wystawa stanowi swojego rodzaju szkic ludzkiej psychiki, pokazującej więź człowieka ze słowem pisanym i nieodzowność tekstów w naszym życiu.Wróć do spisu treści