Wiadomości z Olsztyna | info24.olsztyn.pl

Przejdź do treści

Stan prac przy budowie obwodnicy.

Wiadomości z Olsztyna | info24.olsztyn.pl
Opublikowane według w Budownictwo · 1 Maj 2018
Suchy i dosyć ciepły okres sprawia, że prace przy budowie obwodnicy Olsztyna posuwają się do przodu. Pierwszy odcinek rozmieszczony w ciągu drogi krajowej nr 16 będzie gotowy w czerwcu. Prace podzielono na dwa zadania: odcinek dk 16 Olsztyn Zachód-Olsztyn Południe (10 km) oraz S51 Olsztyn Wschód-Olsztyn Południe (14,7).

Pierwszym fragmentem obwodnicy zajmują się dwie firmy: Intercor Sp. z o.o. oraz Most Sp. z o.o., a całkowity koszt budowy to 387 mln zł. Wszystkie prace mają zakończyć się w czerwcu bieżącego roku. Jeżeli chodzi o zaawansowanie prac to w ostatnim miesiącu pracownicy zajęli się wykończeniem Obwodu Utrzymania Drogowego. Pomalowano ściany, położone zostały instalacje i położono tynki. Główna część działań skupiła się przy zbiornikach retencyjnych. Prace na moście ograniczono do niezbędnych, przede wszystkim zadbano o montaż schodów skarpowych, poręczy, barierek, odwodnień mostów oraz balustrady. Drugi odcinek obwodnicy realizuje firma Budimex S.A. Tutaj przewidziane zakończenie wszystkich działań budowlanych zaplanowano na koniec października tego roku.

Prac jest sporo, gdyż budowany jest też węzeł Pieczewo, którego ukończenie zajmie ponad rok. Ten odcinek znajduje się na terenie Olsztyna i gmin: Purda, Stawiguda, Barczewo. Dzięki temu ominie on miasto od południowego wschodu. Droga S51 zyska całkowicie nowy odcinek na trasie Szczęsne, Bartążek, Klebark Mały aż do drogi nr 16. Prace tu prowadzone są ukończone w około 50%. W przypadku działań w okolicach mostów szacuje się zaawansowanie na poziomie powyżej 65%.


Wróć do spisu treści