Wiadomości z Olsztyna | info24.olsztyn.pl

Przejdź do treści

Ponad 20 mln posadzonych drzew.

Wiadomości z Olsztyna | info24.olsztyn.pl
Opublikowane według w Informacje · 7 Maj 2018
Poprawiająca się z każdym dniem pogoda to czas, w którym leśnicy rozpoczynają coroczny proces sadzenia drzew. Nie jest to wbrew pozorom próba ocieplenia wizerunku po wycinkach drzew w całym kraju, ale realne działania zapewniające poziom drzewostanu na równym poziomie. Leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych posadzą w tym roku aż 20 mln drzew.

Nowe drzewka obejmą las o powierzchni niemal 4 tys. hektarów. Na tym terenie znajduje się mniejszy fragment o wielkości 700 hektarów, gdzie rosnąć będą nowe drzewka w wyniku samosiewu. Zasadzenia to domena leśników w całej Polsce, gdyż w kraju przybędzie powyżej 0,5 mld drzew. Co ciekawe nasi olsztyńscy leśnicy pod względem odnowień naturalnych, gdzie drzewa rosną bez ingerencji człowieka w ich sadzenie, znajdują się na samym szczycie krajowej listy. Głównymi gatunkami jakie będą sadzone są m.in. sosna (8,5 mln), dąb (8,5 mln) oraz buk (6,5 mln).

Leśnicy dbają o zróżnicowanie lasu pod względem dostępności różnych gatunków drzew. Stąd też jeśli warunki glebowe pozwolą to w miejscach drzew iglastych znajdą się dużo bardziej wymagające liściaste gatunki.Wróć do spisu treści