Wiadomości z Olsztyna | info24.olsztyn.pl

Przejdź do treści

Czy istnieje połączenie lotnicze z Olsztyna do Niemiec?

Wiadomości z Olsztyna | info24.olsztyn.pl
Opublikowane według w Informacje · 20 Luty 2018
Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku lotnisko Olsztyn-Mazury w Szymanach udostępni swoim klientom nową ofertę jaką jest połączenie z Dortmundem. Już od 14 maja 2018 r. takie połączenie będzie obsługiwać Wizz Air. Taka forma regularnych lotów z Polski do Niemiec ma poprawić ilość dostępnych połączeń lotniczych dla turystów oraz klientów biznesowych.

Na konieczność wprowadzenia takiego połączenia wskazywali sami mieszkańcy naszego regionu. Dostrzegł to również marszałek Gustaw Marek Brzezin, który wskazał, iż powodów dla wprowadzenia tego korzystnego połączenia jest kilka. Port w Dortmundzie oprócz znaczenia logistycznego jest także miejscem podróży w inne rejony świata. Nasz olsztyński port lotniczy przez cały okres swojej działalności obsłużył powyżej 160 tys. pasażerów. Doskonałą wiadomością dla samych mieszkańców jest wybór przewoźnika czyli Wizz Air. Jest to w tej chwili jedna z największych i zarazem najbadziej opłacalnych cenowo linii lotniczych w tej części Europy.

Jeżeli chodzi o cenę biletu to najtańsze zaczynają się już od 59 zł, loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu w poniedziałki oraz piątki. Nasz Port Lotniczy Olsztyn-Mazury obsługuje też inne ciekawe połączenia takie jak Londyn, Lwów, czy Bułgaria.Wróć do spisu treści