Wiadomości z Olsztyna | info24.olsztyn.pl

Przejdź do treści

Kolejny darmowy parking zamknięty - co robić?

Wiadomości z Olsztyna | info24.olsztyn.pl
Opublikowane według w Budownictwo · 12 Styczeń 2018
Samochodów przybywa w zawrotnym tempie, miejsc parkingowych ubywa. Spełnia się niestety czarny scenariusz, w którym znalezienie darmowego miejsca postojowego będzie graniczyło z cudem. Tym razem dotknęło to mieszkańców Olsztyna, w szczególności bloków przy ul. Żołnierskiej. Bezpłatny parking, z którego dotychczas korzystali został zamknięty przez właściciela terenu. Zamiast miejsc postojowych pojawią się nowe bloki. Co więc z kierowcami, którzy do tej pory tam parkowali?

Kierowcy znaleźli inne, ciekawe lecz nie do końca prawidłowe rozwiązanie. Deweloper postawił w miejscu dawnego parkingu tablicę informacyjną o obowiązującym zakazie wjazdu na teren budowy, gdzie powstają bloki. To i tak dobrze, że nie staneły tam szlabany automatyczne, które całkowickie odciełyby dojazd. Takim oto sposobem olsztynianie stawiają teraz pojazdy w innym miejscu, gdzie obowiązują znaki zakazu zatrzymywania się. Sam nie dziwię się inwestorowi, że wykorzystuje swój prywatny teren w celach zarobkowych. To w końcu korzystna okolica dla budowy kolejnego osiedla. Terenu wjazdu pilnują patrole policyjne, więc raczej nikt się tam nielegalnie nie przedostanie. Mieszkańcy stawiają teraz swoje samochody wzdłuż drogi w niedozwolonych miejscach i muszą się teraz liczyć z mandatami. Funkcjonariusze nie biorą jeńców i wystawiają kwitki również przy lokalnej siłowni, gdzie po lewej stronie drogi stoją zaparkowane pojazdy. Aktualnie jedynym rozwiązaniem są miejsca postojowe przy ul. Żołnierskiej 12C, jednak ten parking należący do Olsztyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej jest płatny.

To niestety nie jest pierwszy taki przypadek zamykania parkingu dla mieszkańców Olsztyna. W zeszłym roku zlikwidowano możliwość stawiania pojazdów na parkingu znajdującym się przy hali należącej do Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Stoją tam teraz szlabany więc o parkowaniu możemy zapomnieć. Co mają zrobić kierowcy z ul. Żołnierskiej? W końcu płatny parking to comiesięczny wydatek i to całkiem spory, a stawianie pojazdów w miejscach niedozwolonych to ponowne powolne drenowanie kieszeni obywateli. Może pora pomyśleć o darmowych miejscach postojowych w okolicy olsztyńskiego osiedla. Dlaczego chcąc postawić samochód przed swoim blokiem jako mieszkaniec mam dodatkowo płacić? Czy to jest spawiedliwe?Wróć do spisu treści