Wiadomości z Olsztyna | info24.olsztyn.pl

Przejdź do treści

Olsztyńskie morsy rozpoczęły sezon na dobre.

Wiadomości z Olsztyna | info24.olsztyn.pl
Opublikowane według w Turystyka · 3 Grudzień 2017
Aktualnie za oknem panuje jesienna pogoda a może nawet zimowa, deszcz wiatr i chłód. To jednak nie odciąga naszych olsztyńskich morsów, którzy rozpoczęli sezon na kąpiele w lodowatej wodzie. Grupa kilkudziesięciu osób należących do Stowarzyszenia „Kąpiący się zimą” w ostatni weekend skorzystali z kąpieli w jednym z lokalnych akwenów. Jak co roku morsy weszły do wody na plaży nr 2 Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel w Olsztynie.

Jak przekonywał prezes stowarzyszenia Janusz Moszczyński było to symboliczne rozpoczęcie sezonu. Głównie chodzi nie tylko o wejście do wody, która dla morsów jest wciąż ciepła, ale o zintegrowanie wszystkich uczestników i miłośników zimowych kąpieli. Przy obecnie panujących warunkach pływający mieli okazję do rozmowy, ponieważ w czasie zimy większość kąpiących się szybko oddala się z plaży. Początek tegorocznego pływania rozpoczął się rozgrzewką, a symboliczną wstęgę przecieli: prezydent miasta Piotr Grzymowicz oraz prezes stowarzyszenia Janusz Moszczyński. Co interesujące na plaży pojawił się też inauguracyjny tort oraz gorąca grochówka.

Osobiście podziwiam pływających w taką pogodę członków stowarzyszenia. Ja do tak zimnej wody chyba nigdy bym nie wszedł i to za dopłatą. Dla mnie warunki jakie panują już są zbyt nieprzyjemne, aby kąpać się w lokalnych jeziorach, a co dopiero zimą. Wtedy temperatura spada tak nisko, że najchętniej siedziałbym pod ciepłym kocem z kubkiem herbaty i nawet przez myśl by mi nie przeszło żeby wejść do lodowatego akwenu. To chyba trzeba po prostu kochać, ja tego nie czuję. Natomiast głęboko szanuję nasze olsztyńskie morsy i gratuluję odwagi oraz samozaparcia!Wróć do spisu treści