Wiadomości z Olsztyna | info24.olsztyn.pl

Przejdź do treści

Modernizacje i termomodernizacje budynków należących do OSP.

Wiadomości z Olsztyna | info24.olsztyn.pl
Opublikowane według w Budownictwo · 5 Styczeń 2018
Nasze okolice cały czas pięknieją. Społeczności lokalne mają coraz większe możliwości i chętnie korzystają z rozmaitych dotacji. To wszystko ma na celu poprawę jakości naszego życia ale również pozwalają na oszczędzanie i ochronę środowiska. W tym własnie celu bardzo często gminne jednostki OSP modernizują swoje budynki.

Najważniejszym kryterium w tej sprawie jest termomodernizacja – te nakłady potrafią się zwrócić w postaci oszczędności w zużytej energii do ogrzewania. Nie można ukrywać również tego, że większość tych budynków pamięta czasy minionej epoki, a do tej pory władze gmin nie znajdowały środków na modernizacje tych obiektów. Teraz jest na to odpowiedni czas i strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej chętnie z tego korzystają, poprawiając nie tylko izolacje budynku, ale również jego wygląd.

Poprawienie wyglądu zewnętrznego dzieje się głównie ze względu na wykonywanie zewnętrznej elewacji, która jest następstwem wykonania izolacji ścian zewnętrznych. Często przy tej okazji wykonuje się wymianę stolarki otworowej czyli okien, drzwi i bram segmentowych. W naszej bazie firm można z pewnością znaleźć firmę, która na tym terenie oferuje bramy segmentowe, ocieplane, w kolorze czerwonym – dla strażaków jest to dość istotne, aby bramy przemysłowe miały taki właśnie kolor. Fachowo ten kolor jest określamy jako RAL 3000 i w ofercie wielu producentów bram segmentowych jest kolorem standardowym, a i innych jest dostępny za niewielką dopłatą.

Inaczej rzecz się ma w sytuacji wymiany okien. Najczęściej są to jednak okna PCV, które nie są w standardzie dostępne w kolorze czerwonym. W tej sytuacji bardzo często wybierane są okna w kolorze białym. Warto dodać, że współczesne okna, nawet w przypadku zastosowania podwójnej szyby umożliwiają osiągnięcie wymaganego współczynnika U. Można również zainwestować w stolarkę aluminiową, jest ona droższa, ale bez problemu zamówimy ją w kolorze czerwonym.Wróć do spisu treści