Wiadomości z Olsztyna | info24.olsztyn.pl

Przejdź do treści

Latawce w Szczytnie - to trzeba zobaczyć.

Wiadomości z Olsztyna | info24.olsztyn.pl
Opublikowane według w Turystyka · 12 Październik 2017
Przepiękny spektakl, tak w skrócie mogę ocenić pokaz jakiego byłem świadkiem. Jakiś czas temu wybrałem się do Szczytna i ujrzałem na niebie wielobarwne latawce, które własnoręcznie wykonały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Szczytnie. Święto Latawca bo tak nazywa się wydarzenie, odbyło się już po raz kolejny, jak się dowiedziałem od rodziców uczniów to już lokalna tradycja.

Zlot zauważyłem przypadkiem, podróżując akurat do znajomych i ujrzałem przy lokalnym stadionie kolorowe obiekty, które objęły duży fragment nieba. Zatrzymałem pojazd na parkingu i udałem się w stronę pokazu, który jak się okazało ma za zadanie wyłonić najlepsze, wykonane przez dzieci latawce w określonych kategoriach. Dzieciaki zmierzyły się w tym roku w kategoriach takich jak: najpiękniejszy latawiec, największy latawiec, największa ilość latawców w klasie, a także największa ilość rodziców biorący udział w wydarzeniu z poszczególnych klas, do których uczęszczają dzieci. Znalazłem też informację na temat tego pokazu latawców na blogu ze Szczytna (zobacz tutaj).

Nie spodziewałem się, że gdzieś w Polsce jest organizowane tego typu wydarzenie. U nas w Olsztynie tego nie ma, w Szczytnie natomiast na twarzach dzieci widziałem nieopisane szczęście. Młodzi uczestnicy konkursu nie rywalizowali między sobą, a raczej cieszyli się z brania udziału w tak ciekawym wydarzeniu. Żałujcie,, że nie byliście tam ze mną bo na latawcach nie brakowało finezyjnej twórczości najmłodszych, ciekawych konstrukcji i różnego rodzaju malunków. Szkoda, że w naszym Olsztynie nie ma czegoś takiego, bo dzieciaki miały z puszczania latawców ogromną radość. Nic dziwnego, skoro nawet z mojej twarzy nie schodził uśmiech.Wróć do spisu treści