Wiadomości z Olsztyna | info24.olsztyn.pl

Przejdź do treści

Proces, o którym wciąż jest głośno.

Wiadomości z Olsztyna | info24.olsztyn.pl
Opublikowane według w Lokalne · 11 Grudzień 2017
Czasem na terenie naszego kraju dochodzi do zbrodni, które mrożą krew w żyłach. Jedną z nich jest proces, który właśnie rusza w olsztyńskim sądzie. Rozpatruje on drastyczne szczegóły zbrodni do jakiej doszło na terenie wsi Korsze. Zbrodni miał się dopuścić niejaki Mirosław R., któremu przedstawiono zarzuty zabójstwa i usiłowania zabójstwa, do których oskarżony się przyznał, odmówił jednak składania wyjaśnień.

Makabrycznego odkrycia dokonano jeszcze w sierpniu ubiegłego roku. Zawiadomienia dokonała kobieta i mężczyzna ze wsi Korsze, którzy zgłosili, iż w jednym z budynków wielorodzinnych w tamtejszej miejscowości odkryli rozczłonkowane ciało mężczyzny. Na miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci, którzy we wskazanej piwnicy odnaleźli ciało mężczyzny. Widok był przerażający, gdyż ciało było pozbawione głowy oraz górnych kończyn. Sprawę badali funkcjonariusze z wydziału kryminalnego, technik kryminalistyki, funkcjonariusze z laboratorium kryminalistycznego w Olsztynie, a także prokurator. Znalezienia osoby odpowiedzialnej za tę zbrodnię dokonano szybko, gdyż chwilę po zgłoszeniu zatrzymano 39-latka, który miał mieć związek ze sprawą.

Jak się okazało, Mirosław R. został oskarżony przez prokuraturę o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem swojego kolegi, a także usiłowanie zabójstwa znajomej. Proces rozpoczął się w pierwszych dniach października, a jawność sprawy została w całości wyłączona ze względu na możliwość naruszenia interesu prywatnego osoby pokrzywdzonej w sprawie. Co najważniejsze oskarżony przyznał się już do popełnionego czynu, ale tylko jednego czyli do zabójstwa Adama R. i odmówił składania dodatkowych wyjaśnień.

Wciąż zastanawiam się jak duże zło może tkwić w człowieku i co popycha ludzi do tak zwyrodniałych czynów? Mam nadzieję, że osoba odpowiedzialna za ten makabryczny mord zostanie surowo ukarana. O innej głośnej sprawie, która toczy się przed Olsztyńskim sądem można przeczytać w innym artykule.


Wróć do spisu treści