Wiadomości z Olsztyna | info24.olsztyn.pl

Przejdź do treści

Kiedy zostanie otwarta obwodnica Olsztyna?

Wiadomości z Olsztyna | info24.olsztyn.pl
Opublikowane według w Informacje · 12 Luty 2018
Wszystko wskazuje na to, że na jej ukończenie przyjdzie mieszkańcom poczekać przez najbliższe kilka miesięcy. Wynika to z panującej za oknem deszczowej pogody i sporych opadów, które uniemożliwiają prowadzenie prac. Wciąż obowiązują co prawda terminy zawarte w umowie, ale wykonawcy do olsztyńskiego ratusza złożyli jeszcze w ubiegłym roku tzw. roszczenia terminowe wynikające ze złej pogody.

Co prawda obecnie nie ma dużych ilości deszczu, lecz problemem są ubiegłoroczne okresy złej pogody. W zeszłym roku w kwietniu, wrześniu i październiku średnia miesięczna ilość opadów przekroczyła aż pięciokrotnie normę. Zawarte w umowie terminy wciąż jednak obowiązują wykonawcę i tak odcinek obwodnicy z Kudyp do Tomaszowa ma zostać ukończony do 18 czerwca, kolejny od Tomaszowa do Wójtowa 29 października. Ostatni fragment tzw. węzeł Pieczewo będzie gotowy dopiero w czerwcu 2019 r. Całkowity koszt tej inwestycji to niemal 1,4 mld zł. Dobrze wyglądają natomiast prace na odcinku S51 z Olsztynka do Olsztyna, tamtejsza droga jest oddana już do użytku, ale trwają jeszcze ostatnie prace związane z ustawieniem ekranów dźwiękochłonnych oraz nasadzeniami.

Opóźnienia dotyczą nie tylko długo wyczekiwanej przez mieszkańców obwodnicy Olsztyna, ale również pozostałych remontowanych ulic. Przykładem może być ulica Partyzantów, gdzie ze względu na złą pogodą przedłuża się termin zakończenia prac. Z kolei ul. Pieniężnego czeka tylko na pomalowanie na niej pasów, co będzie możliwe przy utrzymujących się dodatnich temperaturach (około 10 stopni Celsjusza). Zapowiadane w najbliższym czasie mrozy pokrzyżowały również szyki pracowników przy pl. Bema i w okolicy ul. Partyzantów. W związku z tym w najbliższych tygodniach mieszkańcy muszą pamiętać o tymczasowej zmianie organizacji ruchu na tych odcinkach. W najbliższych tygodniach mieszkańcy będą musieli korzystać z przejazdu z ronda Bema w ul. Kopernika, objazdu ronda Bema w kierunku ul. 1 Maja ulicami: Kopernika, Mickiewicza, Lanca. Chcąc dotrzeć do ronda Bema z ul. 1 Maja należy kierować się ulicami: Lanca, Mickiewicza, Kościuszki i Kętrzyńskiego.Wróć do spisu treści