Wiadomości z Olsztyna | info24.olsztyn.pl

Przejdź do treści

Nowoczesne izolacje popularne również w Olsztynie

Wiadomości z Olsztyna | info24.olsztyn.pl
Opublikowane według w Budownictwo · 5 Czerwiec 2019
Jeżeli chcemy mówić o budownictwie energooszczędnym to winniśmy zacząć od prawidłowej izolacji. Na tym polu wiele do zaoferowania ma technologia nazywana izolacjami natryskowymi. Do tego celu stosuje się głównie otwarto-komórkowe pianki poliuretanowe. To one są najczęściej używane do ocieplenia poddaszy w polskich domach.

Polskie domy - polskie pianki PUR.

Nie mamy się tutaj czego wstydzić. Gdy sprawdzimy parametry pianki PUR, które zapisane są w Deklaracji Właściwości Użytkowych to zobaczymy jedną ważną sprawę. Pianki PUR niewiele różnią się od siebie. Trzeba odrzucić bełkot marketingowy i spojrzeć na fakty, a one są jednoznaczne.
Może zdarzyć się, że ktoś będzie na siłę przekonywał nas, że pianki amerykańskie są lepsze - niestety to nie zostaje powierdzone w dokumentach, którym należy wierzyć. Na rynku, w branży izolacji natryskowych działają porządni fachowcy, ale nie brakuje też tych mniej uczciwych. Niestety, każdy zawód ma jakąś ilość czarnych owcy. Nie wolno więc dawać wiary tym, którzy nie potrafią w żaden sposób uzasadnić głoszonych przez siebie teorii. A zdarzają się i takie przekłamania jak to, że 18 cm pianki zastępuje 38 cm wełny. Warto wówczas porposić o wyliczenia, albo najprościej zadzwonić do innej firmy, która uczciwie nam te sprawy opisze.

Firmy od izolacji natryskowych - opinie.

W Olsztynie działa kilka firm, które zajmują się izolacjami natryskowymi. Na pierwszy rzut oka zobaczymy firmę SALUS EXPO i firmę TOMCZAK - Izolacje Natryskowe. Z tego co można wyczytać na ich stronach internetowych to jedna z nich propaguje pianki amerykańskie, druga zaś pianki polskie i hiszpańskie. To dobrze, że jest konkurencja. Klienci mają z czego wybierać. Warto zobaczyć strony tych firm, przeczytać informacje na stronach, aby wyrobić sobie opinie.
Szczególnie strona firmy TOMCZAK, która w całości poświęcona jest ocieplaniom poddaszy opisuje izolacje natryskowe dość skrupulanie. Na stronie można przeczytać między innymi o modelach pianek, o parametrach a także o warunkach w jakich powinien odbywać się natrysk. Strona drugiej firmy jest pod tym względem bardziej uboga, ale za to bardzo ładnie wykonana, bardziej efektowna. Nic dziwnego - żeby sprzedawać droższe pianki PUR trzeba zapewne w marketing zainwestować nieco więcej. Strona firmy TOMCZAK to taka trochę strona typowego rzemieślnika, co chyba w tym przypadku nie powinno być obelgą, a raczej komplemetem.


Wróć do spisu treści