Wiadomości z Olsztyna | info24.olsztyn.pl

Przejdź do treści

Zabierz swoje dziecko do kina na ten festiwal.

Wiadomości z Olsztyna | info24.olsztyn.pl
Opublikowane według w Szkoła · 17 Wrzesień 2017
Nie lada gratka czeka na rodziców z dziećmi mieszkającymi w naszym mieście. Już pod koniec września w kinie Awangarda 2 w Olsztynie, zaprezentowanych zostanie 8 tytułów, które będą rywalizować w ramach czwartej edycji Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Tegoroczna będzie przebiegać pod hasłem „Pora na ciekawość!”. Co ciekawego znajdziemy na pokazach filmowych przygotowanych dla najmłodszych?

Przede wszystkim ciekawe historie przygotowane przez polskich i zagranicznych producentów filmowych. Duńska animacja zabierze nas w podróż po przygodach młodej dziewczynki, która chciałaby zostać detektywem. Nie zabraknie również odzimych produkcji takich jak „Opowieść o odwadze”, która za pomocą scenografii ukaże najmłodszym świat pełen krajobrazów renesansowego miasta, czy też filmu „Blanka”, gdzie poznamy losy bohaterki próbującej znaleźć w świecie namiastkę własnego domu. Nie zabraknie też produkcji, gdzie główną rolę odgrywać będą zwierzęta oraz beztroskiego życia sroki o imieniu Louis.

Festiwal rozpocznie się 23 września i potrwa do 1 października. Już teraz na stronie festiwalu młodzi olsztynianie mogą wziąć udział w wielu interesujących i zabawnych konkursach, które przygotowali organizatorzy. Festiwal Kino Dzieci to jeden z bardziej interesujących projektów, który pobudza wyobraźnię najmłodszych, uczy poprzez zabawę i rozbudza ciekawość. Ja już poinformowałem znajomych z dziećmi, by wzięli w nim udział. Na który z filmów czekają wasze dzieci?

Warto zadbać, aby nasi najmłodsi znaleźli się w tym miejscu, w tym czasie. Sprawa jest o tyle ważna, żeby oderwać dzieci od komórek, tabletów i komputerów.


Wróć do spisu treści