Wiadomości z Olsztyna | info24.olsztyn.pl

Przejdź do treści

Duży Sukces nauczycielki z IX LO.

Wiadomości z Olsztyna | info24.olsztyn.pl
Opublikowane według w Szkoła · 19 Październik 2017
To wspaniała wiadomość chyba dla wszystkich licealistów z Olsztyna. Nasza nauczycielka Ewa Mieszczyńska ucząca na co dzień w XI Liceum Ogólnokształcącym otrzymała wyróżnienie od Ministra Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej. To duży sukces, ponieważ nasza wychowawczyni znalazła się w gronie 12 nagrodzonych, którzy otrzymali tytuł „Nauczyciela-Wolontariusza Roku”. Wybór nie był łatwy, gdyż do konkursu zgłoszonych było prawie 250 osób z całej Polski. Musiały się one odznaczać aktywnością w szkole i środowisku lokalnym.

Niespodziankę naszej nauczycielce przygotowali uczniowie, którzy zgłosili ją do konkursu przygotowując film prezentujący kandydatkę. W swoim uzasadnieniu jakie trzeba było wysłać do ministerstwa licealiści podkreślili, że Pani Ewa organizuje wiele projektów, a także działań na rzecz innych osób. Ciągle też pogłębia swoją wiedzę korzystając ze szkoleń, a nabytą wiedzą dzieli się z uczniami w ciekawy sposób. Ponadto młodzi uczą się współpracy, a także szacunku do drugiego człowieka, poznają znaczenie pomocy i zarażają się pozytywnym nastawieniem do życia. Ponadto jak dodają, nauczycielka jest stanowcza i bezpośrednia co dodatkowo przyciąga uczniów. Kreatywność wychowawczyni sprawia, że często organizuje ona różnego rodzaju interesujące projekty, w których chętnie bierze udział młodzież z XI LO.

Pozostaje mi tylko pogratulować tego wyróżnienia. Pani Ewa zapracowała na to nie tylko ciężką pracą, ale i swoim niezwykłym podejściem. Tak wygląda prawdziwy nauczyciel z pasją, który przekazuje swoją wiedzę w ciekawy sposób i nie z obowiązku, a szczerej chęci nauczania. Tacy pedagodzy są nam potrzebni, ponieważ dzięki nim młodzież może rozwijać się zdecydowanie szybciej i łatwiej jest im przyswoić szkolną wiedzę.Wróć do spisu treści