Wiadomości z Olsztyna | info24.olsztyn.pl

Przejdź do treści

Nie lada atrakcja dla fanów komputerów i komiksów.

Wiadomości z Olsztyna | info24.olsztyn.pl
Opublikowane według w Szkoła · 11 Grudzień 2017
Mam doskonałą informację dla wszystkich osób, które na co dzień interesują się grami komputerowymi lub komiksami. Do naszego miasta po 10-letniej przerwie wracają spotkania w ramach akcji pod nazwą „Dzień geeka”. Kim jest popularny „geek”? To osoba, która zmierza do pogłębiania wiedzy i umiejętności w określonej dziedzinie w stopniu wykraczającym poza zwykłe hobby. Ten termin jest też wykorzystywany do określenia osób kupujących i czytających komiksy oraz graczy komputerowych, których pasja jest tak duża, że wykracza poza ramy „zwykłego” gracza.

Pierwsze spotkanie geeków odbyło się w ostatni weekend. Na sali zasiedli olsztynianie w różnym wieku, których połączyła wspólna pasja. Tym razem pierwsze wydarzenie w tym roku przebiegało pod hasłem „Komiksy są fajniejsze od książek”. Spotkanie odbyło się tym razem w Galerii Rynek Miejskiego Ośrodka Kultury, a nie jak to było dziesięć lat temu w olsztyńskim CEiLK-u. Jak podkreślali organizatorzy, wznowienie „Dnia geeka” ma na celu promowanie czytania komiksów, ale też ponowne zintegrowanie środowiska wokół pasji, która się właśnie odradza. W tym dniu nie zabrakło też interesujących prelekcji, jedną z nich była rozmowa z rysownikiem i scenarzystą Karolem Kalinowskim, scenarzystą Tomaszem Pstrągowskim, a także współautorem bloga „Ustatkowany Gracz” Adamem Ginelem. Mnie najbardziej zaintrygowała historia ostatniego zaproszonego gościa, który z pasją opowiadał, że w wieku 30 lat nadal można zajmować się grami komputerowymi i łączyć to bez problemu z codziennym życiem rodzinnym i zawodowym.

Ja czekam z niecierpliwością na kolejne spotkania. To bardzo fajna inicjatywa, której brakowało z pewnością wielu pasjonatom gier i komiksów z Olsztyna. Sam gram rzadko, ponieważ czas w życiu na to nie pozwala. Mimo tego bardzo chętnie wracam od czasu do czasu do gier i uważam, że tego typu rozrywka nie jest wcale zarezerwowana dla najmłodszych. W końcu ile znacie osób nawet starszych, które do dziś układają pasjansa na swoim wysłużonym komputerze? To dowód na to, że pasja i dobra zabawa nie ma wieku.


Wróć do spisu treści