Wiadomości z Olsztyna | info24.olsztyn.pl

Przejdź do treści

Darmowa pomoc prawna. Warto skorzystać.

Wiadomości z Olsztyna | info24.olsztyn.pl
Opublikowane według w Nowinki · 17 Listopad 2017
Zapewne każdy z nas miał kiedyś jakieś pytanie, które wymagało rozwiązania prawnego. W gąszczu przepisów gubią się w końcu nie tylko osoby starsze, ale i te w sile wieku. Nasze polskie prawo nie jest łatwe i ciągle się zmienia. Przepis, który był aktualny dwa lata temu, może już mieć inny zapis i tym samym nie będzie funkcjonował tak jak dotychczas. Na szczęście z pomocą przychodzą nasi studenci prawa w ramach Studenckiej Poradni Prawnej.

Miejsce, gdzie otrzymamy fachową poradę prawną mieści się w Starostwie Powiatowym w Olsztynie. Pomocy będą udzielać studenci, a także absolwenci Wydziału Prawa i Administracji, którzy ukończyli Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Wszystkie porady są udzielane na piśmie, po wcześniejszych konsultacjach z profesorami z UWM. Na odpowiedź nie trzeba zbyt długo czekać, najczęściej rozwiązanie naszej trudnej sprawy otrzymujemy na kolejnym spotkaniu, po około dwóch tygodniach. Jeżeli udajemy się na pierwsze spotkanie to należy zabrać ze sobą wszelką dokumentację, której sprawa dotyczy. Główną ideą porad prawnych jest pomoc osobom najbardziej potrzebującym, które nie mają pieniędzy, aby zapłacić za fachową poradę prawną. Z tej możliwości mogą jedynie korzystać osoby fizyczne, wykluczeni są przedsiębiorcy oraz osoby, które już korzystały z tej formy pomocy.

Według mnie to słuszny pomysł i bardzo dobrze, że po wakacjach wznowione zostały porady prawne. W końcu chętnych do skorzystania nigdy nie brakuje, tak jak i problemów w codziennym życiu olsztynian. Studencka Poradnia Prawna mieści się w budynku Starostwa Powiatowego przy Placu Bema 5, w pokoju nr 6 i jest czynna we wtorki oraz środy w godzinach od 8 do 14.Wróć do spisu treści