Wiadomości z Olsztyna | info24.olsztyn.pl

Przejdź do treści

Witaj na naszej stronie o Olsztynie.

Wiadomości z Olsztyna | info24.olsztyn.pl
Opublikowane według w Informacje · 1 Luty 2017
Tags: stronaoOlsztynie
Witaj na stronie, która w całości poświęcona jest miastu Olsztyn. Ja wiem, że jest to wyjątkowe miejsce na ziemi. Nie tylko ze względu na otaczające miasto jeziora, nie tylko ze względu na region Warmi i Mazur, ale także ze względu na ludzi, którzy tworzą to miasto, ze względu na tych, którzy je tworzyli w przeszłości.

Musimy także poświęcić odrobinę uwagi miejscom, budynkom i atrakcjom, które nas czekają w tym miejscu. Być może podobnych stron jest wiele, ale zależy mi, aby przedstawić to miasto z mojego punktu widzenia. Człowiek, który mieszka w Olsztynie na stałe wielu rzeczy nie dostrzega, ten, którzy przybywa tu raz na rok – wszystko może widzieć w różowych kolorach. Ja w Olsztynie jestem czasem, głównie tu odpoczywam, spaceruje, obserwuje i piszę.

Jeżeli spodobają się Wam moje obserwacje – zapraszam do komentowania. Jeżeli będziecie mieli inny punkt widzenia to również miejsce na taką wypowiedź znajdzie się w komentarzu, a nawet w oddzielnym wpisie. Zapraszam więc wszystkich do uczestniczenia w tworzeniu tego bloga.

Osoby, które do Olsztyna zamierzają dopiero przyjechać zachęcam do przeczytania tego tekstu, który napisał mój kolega Andrzej: O ciekawych miejscach w Olsztynie.

Wybaczcie, jeżeli czasami w rozpędzie popełnię błąd, nie zauważę podkreślonego tekstu, jesteśmy tylko ludźmi, często zabieganymi, którzy za dużo czasu pracują, za mało odpoczywają. Zachęcam więc do krótkiej lektury i spacer po Olsztynie. Czeka na Ciebie tyle miejsc, które musisz zobaczyć, które pragną Twojej uwagi. Jest tyle postaci historycznych, które chcą Ci wiele powiedzieć o minionych czasach, o zwyczajach i o życiu, które zawsze, w mniejszy lub większy sposób wiążą się z tym miastem, z olsztyńskimi uliczkami, parkami, mostkami. Zagość w Olsztynie na dłużej – nie będziesz żałować.Wróć do spisu treści